Futbalisti do 9 rokov nestačili cez víkend na súpera z Dúbravky a prehrali vysoko 2:11.

FC ŠTK Šamorín U9 – FKP Dúbravka Bratislava U9 2:11 (1:5)

Tabuľkovo vyššie postavený súper mal už v polčase vytvorený dobrý náskok. Dúbravke sa podarilo využiť väčšinu svojich príležitostí. V prvom polčase sa popri 5 góloch hostí presadil aj Šamorínčan Havlík. V druhom dejstve pokračoval gólostroj Dúbravky, ktorá nakoniec strelila až 11 gólov. O druhý šamorínsky gól sa postaral Peter Horváth. ŠTK v tomto stretnutí nehralo zle, súper bol však výrazne efektívnejší v zakončení.

V sobotu o 11:30 si U9 zmeria sily so susedom z Dunajskej Lužnej. Lužná je v tabuľke na 8. priečke so šesťbodovou stratou na piaty Šamorín. Lužná má dobrú formu, vyhrala posledné štyri zápasy. Naposledy prehrali práve proti Dúbravke v 5. kole po výsledku 1:10.

Zostava ŠTK: Blahuta, Knezovič, Veis, Horváth, Mihál, Námesný, Jamrich, Havlík, Mezzei, Vadovič, Rusňák

Góly ŠTK: Havlík, Horváth

Martin Vadovič, tréner ŠTK: "Výsledok nezodpovedá predvedenej hre našich chlapcov, dokázali sa presadiť v hre jedna na jedna, avšak súper využil v podstate svoje všetky gólové príležitosti. Na svoj vek majú chlapci dobrú kvalitu v hernej činnosti jednotlivca, ktorej sa v tréningových jednotkách venujeme a to je v našej kategórii dôležitejšie ako výsledok. Je treba vidieť pozitíva a pracovať ďalej v tréningoch."