Hráči mladšieho dorastu dosiahli ďalšie víťazstvo, v tabuľke sa však prepadli o jedno miesto.

FC ŠTK Šamorín U17 - FK Tempo Partizánske U17 4:0 (1:0)

Šamorínčania mali nad súperom zo spodnej polovice tabuľky po celý zápas veľkú prevahu. Už v 6. minúte mal Tomáš Rigo obrovskú šancu v podobe pokutového kopu, brankára hostí však neprekonal. V 21. minúte konečne otvoril skóre Peter Majerčák. V priebehu druhého dejstva pokračovalo ŠTK v zahadzovaní šancí, dokázali však niektoré aj premeniť. Na 2:0 dával Kuchta. Dvojgólovým strelcom sa stal Paštinský, ktorý najskôr premenil penaltu a o niekoľko minút dal gól z hry.

Počas nasledujúceho víkendu vycestujú dorastenci na zápas do Nového Mesta nad Váhom. V nedeľu o 12:30 sa Šamorínčania stretnú so súperom zo spodku tabuľky, Nové Mesto zatiaľ vyhralo 2 zápasy z desiatich. Šamorín sa dostal v tabuľke za Levice, ktoré si víťazstvom 12:0 zlepšili skóre a momentálne ho majú lepšie ako naša U17. Trojicu 27-bodových tímov dopĺňa ešte tretia Šaľa.

Zostava ŠTK: Štefanek - Hesko, T. Rigo, Rohárik (70. Šípoš), Šubín, Paštinský (63. Camelio), M. Rigo (54. Grünfeld), Kohút, A. Botló, Majerčák, Kuchta (64. Kromka)

Góly ŠTK: Paštinský 2, Majerčák, Kuchta

Žlté karty ŠTK: Hesko, Rohárik

Patrik Johancsik, tréner ŠTK: "Od prvej minúty sme na ihrisku herne dominovali. Vypracovali sme si veľa gólových príležitostí, lenže tá finálna fáza dnes nefungovala podľa našich predstáv. Pozitívom je, že sme súpera nepustili do žiadnej príležitosti. Mužstvo spĺňalo taktické pokyny a pracovalo podľa predstáv. Teší nás výhra aj keď cítime, že tých gólov mohlo byť oveľa viac. Gratulujem k ďalšej výhre."