17

V 23.kole tretej ligy staršieho dorastu naši chalani vycestovali do Bánoviec nad Bebravou z kadiaľ si nepriniesli ani jeden bod, pretože utrpeli prehru 3:2.

,,Do zápasu v Bánovciach sme si preniesli pohodu z posledného zápasu aj z celého týždňa. Prvých 25 minút sme dobre a ľahko kombinovali, boli sme v pohybe a dokázali sme si vytvárať príležitosti. Problém bol však v obrannej činnosti celého družstva. Súper z prvých dvoch striel strelil dva góly, každá dlhá lopta za obranu bola pre nás problémom. Na prvý gól sme dokázali ešte reagovať vyrovnaním, keď po rohu Kálmána dorazil loptu do siete Vasi. Okrem gólu sme mali tri gólové príležitosti, keď postupne Juhos, Jozef Nagy a Gajdacs boli sami zoči voči brankárovi, ale trestuhodne zahodili svoju šancu. Po našom rohu a nedôslednosti a zlom plnení si taktických úloh sme pred polčasom inkasovali z brejku tretí gól. V druhom polčase už pri enormnej snahe sa nám vytratila ľahkosť z prvých 25 minút a iba sme znížili Juhosom na 2:3 a Gajdacs ešte nastrelil z priameho kopu tyč. Zápas sme si prehrali sami v hlavách, chlapci prvý polčas lietali v oblakoch, nedodržiavali systém a taktiku a ako sme si pohodu v mužstve ťažko vydobili, tak sme ju ľahko svojou nedisciplinovanosťou a ľahkovážnosťou hodili za hlavu. Verím, že sa z toho poučíme do budúcnosti," povedal po zápase Marián Janšák, tréner U19.

U19: Bánovce n/B - ŠTK 3:2 (3:1)

Góly ŠTK: Vasi, Juhos