Futbalisti ŠTK v početnej nevýhode vybojovali víťazstvo nad Hurbanovom 3:2.

4. KOLO III. LIGY SŽ ZSFZ

FC ŠTK Šamorín U14 - MŠK Hurbanovo U15 3:2 (2:0)

Šamorínčania vstúpili do stretnutia s hendikepom o jedného futbalistu. Po prvom polčase si však naši futbalisti vytvorili dvojgólový náskok, ktorý bol základom víťazstva. V 9. minúte sa po štandardnej situácií presadil Bence Válent. Krátko pred odchodom do kabín strelil druhý šamorínsky gól šikovný Matyás Póšfay. V druhom polčase sa určite viac prejavila početná výhoda na strane hostí, zodpovední šamorínski hráči však vedenie postrážili. Po kontaktnom góle Hurbanova nastavil opäť dvojgólový rozdiel druhým gólom Póšfay. Hostia už len upravili v 52. minúte na konečných 3:2.

Pre Šamorínčanov je to druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne. Počas víkendu čakal na Šamorínčanov ešte zápas s Hornými Salibami, ktoré sú v tabuľke III. ligy presne na opačnom póle ako poslední Hurbanovčania.

Zostava ŠTK: Lasan - Orosz, Petráš, Jenčuš, Muskolay, Novotník, Vilim, Bálent, Polakovič, Póšfay

Góly ŠTK: Póšfay 2, Válent

Tomáš Kállay, tréner ŠTK: "Do zápasu sme vstúpili výborne aj napriek hendikepu o jedného hráča. Ujali sme sa rýchlo vedenia, ktoré sme si po celý zápas postrážili. Pomôcť nám musel opäť hráč ročníku 2007 Póšfay, ktorý sa stal nakoniec našim hrdinom a autorom dvoch gólov. Podal na svoj vek výborný výkon. Za poznatok stojí veľká snaha všetkých hráčov. Dúfam, že výsledok nás povzbudí do ďalších majstrovských bojov. Chalani zistili, že aj o jedného menej sa dá zápas poctivo odmakať a výsledok sa dostaví."

Nasledujúci zápas: 8. 9. 2018 10:00 FC ŠTK Šamorín - TJ Slovan Nitra-Chrenová