Z Malaciek s troma bodmi

Mladší dorastenci porazili v prvom jarnom kole Žolík Malacky.

Šamorínčania dominovali počas celého duelu ale zápas zlomili až v druhom polčase. V rozmedzí siedmich minút sa do listiny strelcov zapísali dvoma gólmi Pivarči a Varga. Na tieto góly už domáci nedokázali odpovedať a tak sedemnástka zvíťazila 0:3.

Hodnotenie zápasu trénera Mariána Nincza:

V prvom jarnom kole sme očakávali ťažký zápas, vzhľadom k tomu, že sme hrali na prírodnej tráve (celú prípravu sme absolvovali na umelej tráve MOL Academy), ktorej kvalita zodpovedala aktuálnemu ročnému obdobiu. To že náš čaká ťažký zápas sa potvrdilo. Súper sa prezentoval bojovným výkonom, čomu sme sa však dokázali vyrovnať a k tomu sme pridali aj kvalitu v hre aj napriek ťažkému terénu. Celý zápas sme na ihrisku dominovali, v našej hre sa objavovali princípy, ktoré chceme na našich zápasoch vidieť. V zápase sme mali veľké množstvo gólových príležitostí, ktoré sme však aj za pričinenia terénu dlho nevedeli premeniť na gól. Na prvý gól sme čakali až do 53. minúty. Ďalší sa nám podarilo dať o minútu neskôr, čo nám dalo ešte väčšiu voľnosť na kopačky. Tento zápas sme vyhrali zaslúžene, u súpera treba vyzdvihnúť nasadenie a bojovnosť. Našich chalanov musíme za predvedený výkon pochváliť. Vyzdvihnúť treba hlavne ich odhodlanie a vieru v svoje schopnosti aj napriek tomu, že sa nám dlho nedarilo dať gól. Už v stredu nás čaká zápas v Banskej Bystrici na hamšíkovej akadémii. Verím, že aj v ďalšom zápase sa nám podarí prezentovať peknou hrou.