2. MIESTO II. LIGA U15 ZSFZ 2022/2023

Starší žiaci zvíťazili v poslednom kole na ihrisku Horných Salíb 0:4.

Do posledného kola hrali zverenci hlavného trénera Tomáša Kállaya a asistenta trénera Jakuba Baroka o prvú priečku, ale Topoľčany si dvoj bodový nádskok ustrážili. Pätnástka má tak za sebou nesmierne vydarenú sezónu. Ako jediný tím v lige neprehral vonkajší zápas a zaznamenal 14 víťazstiev a 1 remízu. Šamorínčania zaznamenali v súťaži najmenej inkasovaných gólov (28) a tretí najvyšší počet strelených gólov (98). Pod počet strelených gólov sa výrazne podpísal kráľ strelcov Csongor Attila Szamaránszky, ktorý prekonal brankárov až neuveriteľných 35-krát.

Po poslednom zápase sezónu zhodnotil hlavný tréner Tomáš Kállay:
Posledný zápas sme prišli odohrať zodpovedne a hlavne užiť si posledné spoločné chvíle v jednom tíme. Od začiatku sme si stanovili cieľ byť neporazeným tímom, ktorý vonku neprehral celý rok, čo sa v histórii druhej žiackej ligy západ hádam ani nikomu nepodarilo. Môj tím to dnes dokázal.
Pred zápasom sme si v kabíne povedali, že kolektívnym výkonom spravíme z Csocsesza najlepšieho strelca ligy. Keďže zaznamenal 4 góly a chalani cheli, aby uspel doslova celý zápas dreli a nakoniec sme splnili ďalší náš cieľ. Som nesmierne rád, že máme práve my najlepšieho strelca celej súťaže. Csongor si to zaslúžil za celú sezónu. Chalani preukázali, že sila kolektívu a chuť pomáhať spoluhráčom je správna voľba. Urobili kus práce, kým sa sem dostali a nebyť jedného zápasu boli by sme bez straty bodu. Verím, že sa to chalanom podrí urobiť v U17-ke.
Chalani ĎAKUJEME boli to fantastické 2 roky.

Hajrá Somorja!

Autor: Klub
Sdielať článok

Talent mesiaca Septmeber

Pred nedeľným zápasom A-čka bol ocenený mládežnícky hráč mesiaca september.

Mládež

Z nášho fanshopu