Na Spiši súboj o tri body s nováčikom

Prelomiť sériu nešťastných zápasov a konečne bodovať naplno. Cieľ pre najbližší zápas na pôde Spišskej Novej Vsi je definovaný jasne. Proti nováčikovi to bude aj súboj charakteru.

S dvoma novými posilami, ktoré vedenie klubu priviedlo v posledný deň prestupového obdobia, ale zato bez štyroch mien, ktoré zasiahli do hry v zápase s Humenným. V takom zložení odcestovali hráči ŠTK Šamorín v piatok do Spišskej Novej Vsi, kde v sobotu o 15:00 budú čeliť domácemu FK.

Spomínanými novými posilami sú hráči do ofenzívy, Malijčan Bandiougou Diallo a maďarský krídelník Péter Hanzli. Absentujú Péter Nagy, ktorý proti Humennému vynútene striedal a traja hráči, ktorí si plnia reprezentačné povinnosti – Stanislav Olejník, Máté Szolgai a Zoran Záhradník.
“Treba povedať, že ten káder máme momentálne naozaj pomerne široký, v zápasovej rotácii a na tréningoch rátame s počtom hráčov, blížiacim sa k tridsiatke, či už ide o hráčov nášho kádra, hráčov na striedavých štartoch či dorastencov, ktorí sa dostávajú do zostavy, takže vieme sa vysporiadať aj s toľkými absenciami,” priblížil tréner Juraj Ančic.
V sobotu nás čaká súper, ktorý doteraz ešte ani raz nebodoval, ale aj v predošlom zápase na Myjave ho od prvého bodu delili len sekundy. Tesné partie zohrali s Prešovom, Komárnom, Žilinou aj Pohroním.
“Ich tabuľkové postavenie a bodový zisk rozhodne nezodpovedá tomu, čo sme pri analýze videí videli. V tíme majú niekoľko šikovných hráčov, majú silné štandardné situácie, na domáce zápasy chodí pomerne dosť ľudí, takže rozhodne nás na Spiši nečaká nič jednoduché, ako by sa mohlo zdať,” pokračoval Juraj Ančic.
Tím okolo hrajúceho manažéra Mareka Janečku a kapitána Kamila Zekuciu, počíta s mladými talentovanými hráčmi, ako najmladší strelec tejto sezóny, Smorada, ale aj legionármi z Kolumbie, Nigérie, Ukrajiny či Francúzska.
Zápas začína o 15:00 aj na televíznych obrazovkách stanice JOJ Šport.
Hajrá, Somorja!
Autor: Klub
Sdielať článok

Talent mesiaca Septmeber

Pred nedeľným zápasom A-čka bol ocenený mládežnícky hráč mesiaca september.

Mládež

Z nášho fanshopu