Šamorínčania na turnaji v Maďarsku obsadili 6. miesto!

Prípravka ŠTK Šamorín sa v sobotu zúčastnila na silne obsadenom turnaji U11 v Maďarsku

Šamorínčania obsadili 6.miesto z 20tich zúčastnených tímov. Mladí futbalisti a futbalistky predviedli skvelé výkony a ukázali, že sa dokážu porovnať s najlepšími družstvami v regióne.

Kvalitná konkurencia a náročné zápasy
Turnaj bol obsadený veľmi kvalitnými tímami z rôznych krajín, vrátane Maďarska, Slovenska, Rakúska a Česka. Šamorínčania sa tak museli popasovať s náročnými súpermi, no s každým zápasom sa zlepšovali a rástli.
Skvelé výkony v základnej skupine
V základnej skupine sa Šamorínčanom podarilo dva krát remizovať (0:0 s IIIllés Akadémia Szombathely a Veszprémi FC USE) a dva krát vyhrať (2:0 s Újpest FC a 1:0 s KFC Komárnom). Vďaka tomu si s prehľadom vybojovali postup do osemfinále.
Postup do štvrťfinále a tesná prehra s Trnavou
V osemfinále Šamorínčania zdolali JAZ GU Süd 1:0 a postúpili do štvrťfinále, kde narazili na silný Spartak Trnava. Zápas bol vyrovnaný, no nakoniec Trnava dokázala zvíťaziť 4:0.
Zisk 6. miesta po napínavých bojoch o umiestnenie
Napriek prehre v štvrťfinále sa Šamorínčania nevzdali a v bojoch o 5. až 8. miesto dokázali poraziť Komárno 2:1. V zápase o 5. a 6. miesto však už nestačili na Fehérvár FC, s ktorým prehrali 0:5.
Tréner tímu Adam Hudáček bol na svojich zverencov nesmierne hrdý: "Som nesmierne hrdý na to, čo chalani na turnaji predviedli. Ukázali skvelý charakter, bojovnosť a futbalové umenie. Aj keď sa nám nepodarilo prebojovať medzi najlepších štyroch, 6. miesto je fantastický výsledok, na ktorý môžeme byť hrdí. Toto je pre nás cenná skúsenosť, ktorá nás posunie vpred."
Výsledky ŠTK Šamorín na turnaji v Maďarsku:
Základná skupina:
ŠTK Šamorín 0:0 IIllés Akadémia Szombathely
ŠTK Šamorín 2:0 Újpest FC
ŠTK Šamorín 0:0 Veszprémi FC USE
ŠTK Šamorín 0:0 KFC Komárno
Osemfinále:
ŠTK Šamorín 1:0 JAZ GU Süd
Štvrťfinále:
ŠTK Šamorín 0:4 FC Spartak Trnava
5. až 8. miesto:
ŠTK Šamorín 2:1 KFC Komárno
5. až 6. miesto:
ŠTK Šamorín 0:5 Fehérvár FC
Autor: Klub
Sdielať článok

Dnešným dňom sa v ŠTK Šamorín začal letný denný kemp!

Dnes ráno sa v areáli ŠTK Šamorín s vervou a úsmevom na tvári zišlo 51 detí, aby sa zúčastnili letného denného kempu, ktorý potrvá do konca týždňa.

Mládež

Z nášho fanshopu