Správa zo zápasu SAM vs. MSK (0:0)

16.kolo, 2FL, streda 2. 11. 2022 – 13:30

16.kolo, 2FL, streda 2. 11. 2022 – 13:30

FC ŠTK 1914 Šamorín
MŠK Žilina

0:0 (0:0)

Štatistika

Žlté karty: Dobranskyi, Nagy, Owusu – Ndjeungoue, Kudlička, Trabalík, Mensah

FC ŠTK 1914 Šamorín

Trnovský – Kachút, Dobranskyi, Bahi, Yarosh (84. Pančík) – Badjie, Nagy, Szolgai (58. Szabó) – Ferleťák (46. Owusu), Moumou (84. Baéz), Csóka

Komentár k zápasu

Kto čakal podobné gólové hody ako v predošlom zápase s rezervou Slovana, ostal po konci stretnutia prekvapený. Dôležitosť zisku bodov bola cítiť najmä v úvode strenutia, keď sa nehrala tak ofenzívna partia, ako býva v súboji našich so žilinským B tímom zvykom. Na oboch stranách nastúpili oproti predošlým zápasom pozmenené zostavy, keďže nahustený program záveru jesene núti rozložiť záťaž na viacerých hráčov. Debut v základnej zostave v rámci druhej ligy zaznamenal na našej strane Ferleťák, oproti sobote urobil tréner Kuruc v zostave zmeny aj na ďalších postoch, keď nastúpili v bráne Trnovský, v obrane Kachút, v strede zálohy Badjie a na hrote útoku Moumou.

Už v 12.minúte sme mohli ísť do vedenia, keď sa po rohu k odrazenej lopte dostal Csóka, jeho strelu spoza šestnástky zastavila tyčka. V 19.minúte zakombinoval Szolgai s Moumouom, Máté sa dostal z otočky k strele, ktorá len tesne minula bránu Belaníka. V 40.minúte bol Szolgai v úniku, vypálil nebezpečne z uhla, k odrazenej lopte sa už nedostal Moumou.

V druhom polčase náš tím ešte zvýšil ofenzívnu aktivitu a hostia sa sústredili viac na defenzívu. V 52.minúte sa vnútri šestnástky dostal k centru od Nagya Szolgai, strieľanou prihrávkou hľadal na päťke spoluhráča, lopta však nenašla nikoho. Po hodine hry striedajúci Szabó posunul loptu ďalšiemu striedajúcemu, Owusuovi, ktorý z uhla nenamieril v sklze presne. V 64.minúte obišiel Owusu gólmana hostí, spätnou prihrávkou našiel Csóku, ktorý mohol zasunúť loptu do brány, tá mu však nesadla ideálne, a tak ju dobiehajúci obrancovia zachytili. V 82.minúte Szabó vonkajškom kopačky vysunul Csóku, ten zoči-voči Belaníkovi neuspel. V 85.minúte sa nepresadil ani Szabó, keď obišiel na hranici šestnástky dvoch hráčov, jeho strela ľavačkou však nemala razanciu. A keďže sa nepresadili ani hostia, zápas skončil bez gólov.

Ohlasy k zápasu

Michal Kuruc: : “Bod sa máli. Opäť sme mali vyložené šance, škoda, že sme ich nepremenili. Opakuje sa to tretí zápas po sebe na domácom ihrisku. Stratili sme dva body, pretože si myslím, že sme boli nebezpečnejší. Pri premieňaní príležitostí sa trápime, chýba nám klasický hrotový útočník, ktorý by prevahu dokázal premieňať na góly. Čaká nás šesťbodový zápas s Myjavou, verím, že nám to začne padať." Vladimír Veselý: “Každý bod z ihriska súpera sa ráta, preto s remízou panuje spokojnosť. Čo sa týka zápasu, Šamorín ukázal kvalitu v ofenzíve a vytvoril si toho aj viaceré šance. Prišli však aj naše príležitosti, pri ktorých sme to lepšie nedotiahli. Bol to bojovný zápas, veľa prerušení a náročný terén na kombináciu. Aj tak sme chceli hrať náš futbal. Dnes sme trochu okysličili zostavu a prerotovali hráčov. Novici v zostave si zastali svoje miesto. Teraz hráme doma a určite chceme bodovať naplno.”
Sdielať článok

U8 triumfovala v triangli v Pomlé!

Dnes sa v Pomlé odohral trianglový turnaj prípravky U8, v ktorom sa stretli tímy ŠTK, Rovinka a Malinovo.

U8

Z nášho fanshopu