FC ŠTK 1914 Šamorín
MFK Dolný Kubín

3:1 (1:0)

Štatistika

ŠTK Šamorín – MFK Dolný Kubín 3:1 (1:0) Góly: 28. Owusu, 52. Szabó, 89. Ferleťák – 90. Bača Žlté karty: Owusu, Nagy – Ončák

ŠTK Šamorín: Trnovský – Pančík, Marić-Bjekić, Bahi, Yarosh – Nagy, Mojžiš (80. Ferleťák), Szabó – Csóka (80. Moumou), Záhradník (60. Baez), Owusu

Komentár k zápasu

Séria troch prehier skľučovala pred nedeľným duelom kabínu ŠTK, napriek tomu, že dve z troch prehier prišli proti tímom z tretieho, resp. druhého miesta tabuľky. Nutnosť bodovať bola cítiť na našich kopačkách od úvodných minút, no zverenci Juraja Ančica sa rýchlo dostali do zápasu a začali si od úvodu vypracovávať nádejné príležitosti. Z jednej strany agílny Owusu, z druhej Csóka ťahali množstvo útočných akcií, ktoré sa z úvodu neujali, až prišla 28.minúta, Owusu na ľavom krídle zamotal obranu hostí a prekvapivým lobom otvoril skóre. Aj naďalej sme dokázali byť nebezpeční, no naše ofenzívne výpady končili vo finálnej fáze.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a už po piatich minútach sme si vypracovali dve sľubné akcie. Po tej druhej sa k priamemu kopu postavil Lukáš Szabó, ktorý delovkou navýšil naše vedenie. Následne hosťujúci tím, bojujúci o záchranu, vrhol viac síl do útoku, čo otváralo priestor na naše rýchle výpady. Csóka po brejku neprestrelil brankára, Owusu v samostatnom nájazde netrafil bránku. O gól sa snažil Szabó aj striedajúci Baez, no tretí zásah prišiel až po kombinácii ďalších striedajúcich – Moumou potiahol na ľavom krídle, našiel Ferleťáka, ktorý do protipohybu brankára spečatil naše víťazstvo. V nadstavenom čase síce hostia strelili gól, viac však už nestihli, a tak sa radujeme z trojbodového zápisu.

Ohlasy k zápasu

Juraj Ančic: “Bol to veľmi náročný zápas na hlavu, po mentálnej stránke sme sa po sérii prehier potrebovali doma chytiť. Myslím si, že sme počas takmer celého duelu mali viac z hry, mali sme viac šancí, síce v tej finálnej tretine sa potrebujeme zlepšiť a zvýšiť efektivitu, ale z môjho pohľadu sme vyhrali zaslúžene. Zlomovým bol druhý gól na začiatku druhého polčasu, po ktorom sme sa upokojili, pretože dovtedy bolo tých strát v strede poľa na môj vkus príliš veľa. Ako som spomenul, bol to mentálne náročný zápas, sme radi, že sme ho zvládli. "
Sdielať článok

Osmička obsadila na DAKA CUP 12. miesto

Prípravka ŠTK Šamorín odohrala počas víkendu medzinárodný turnaj DAKA CUP, ktorý sa konal v športovom komplexe X-bionic sphere.