FC ŠTK 1914 Šamorín
FK Bratislava Rača

3:1 (1:0)

Štatistika

ŠTK Šamorín – FK Rača 3:1 (1:0) Góly: 31. Owusu, 53. Szolgai, 90. Csóka – 73. Antal (11m) Žlté karty: Leginus, Nagy – Mitrík, Palacka Rozhodovali: Mano – Tokoš, Hrobárik

Trnovský – Kachút (67. Pančík), Marić-Bjekić, Bahi, Yarosh – Nagy, Szolgai (67. Badjie), Demjanovič (61. Baéz) – Leginus, Vrábel (87. Szabó), Owusu (61. Csóka)

Komentár k zápasu

Odhodlanie nášho tímu odčiniť prehru z prvého kola so Spartakom Myjava bolo vidieť od úvodu zápasu. Šamorínsky tím vletel do zápasu, no v prvých minútach hráčom motivácia skôr spôsobovala nervozitu, z ktorej plynula nepresnosť. Postupne však prebrali kontrolu nad loptou a začali byť nebezpeční, keď tradične silný v hre jeden na jedného, Bright Owusu, motal hlavy hosťujúcim obrancom, Ondrej Vrábel sa tlačil do zakončenia, z diaľky to skúšal aj Máté Szolgai. Gól prišiel po polhodine hry, keď spoza šestnástky vystrelil Vrábel, hosťujúci brankár loptu neudržal a dobiehajúci Owusu ju upratal do siete. Na druhej strane zaujala strela do brvna, viac šancí však bolo v úvodnom dejstve na našej strane.

Vstup do druhého polčasu nám vyšiel excelentne, keď už po siedmich minútach Máté Szolgai skrytou strelou vnútri šestnástky prekonal brankára Rače. V úmornej horúčave bolo dôležité rozložiť záťaž na viacerých hráčov, preto domáci tréner po hodine hry viackrát prestriedal, po čom hostia prebrali iniciatívu. Svojou aktivitou si v 73. minúte vypýtali pokutový kop, ktorý bezpečne premenili. Po kontaktnom góle sa náš tím zameral na rýchle protiútoky, ktoré podnikal do otvorenej obrany súpera, hrajúceho vabank. V absolútnom závere unikol Leginus, lopta sa dostala k Baézovi, ktorý vysunul Csóku a ten tretím šamorínskym gólom v zápase uzavrel skóre na 3:1.

Ohlasy k zápasu

Andrej Štellár, asistent trénera: “Do zápasu sme samozrejme vstupovali s tým, že chceme byť úspešní, čo nám ale na začiatku trochu zväzovalo nohy, bolo tam na našej strane veľmi veľa nepresností a súper sa dostal do dvoch nepríjemných brejkov. Našťastie nás upokojil prvý gól, po ktorom sme začali hrať svoju hru, hrali sme cez kraje, keďže sme vedeli, že Rača to má dobre zorganizované najmä v strede. Druhý gól nás dostal na koňa, bohužiaľ v 70. Minúte prišiel nečakaný výpadok, súper znížil a z jasného zápasu sme spravili zbytočnú drámu. V závere našťastie prišiel tretí gól, ktorým sme výsledok poistili. Myslím, že herne a kvalitatívne sme si zápas zaslúžili vyhrať. Bright Owusu: “Videli sme, že na zápas prišlo viac ľudí ako obvykle, čo nás motivovalo, aby sme v zápase uspeli a odvďačili sa ľuďom za to, že nás prišli povzbudiť. Som rád, že som mohol pomôcť tímu gólom, cítim, že sa dostávam pomaly do formy, ešte musím zapracovať na fyzičke, pretože aj v tomto teple som v závere cítil, že zápas je náročný. Som veľmi šťastný, že sme vyhrali a verím, že vyhráme aj ďalšie zápasy.” Máté Szolgai: “Uplynulé týždne boli náročné, ale reprezentácia aj prvé mužstvo DAC mi dali toho veľa a som rád, že som tu v Šamoríne a mohol som to zúročiť na gól, budem sa snažiť pridať ich čo najviac.” Bálint Csóka: “Tréner ma posielal do hry s tým, aby som si dovolil v hre jeden na jedného, trochu súperovu obranu rozpohyboval. Myslím, že sa mi to podarilo, naskočil som dobre a v závere som dal gól, z čoho sa veľmi teším. V tíme sa po prvých týždňoch a dvoch súťažných zápasoch cítim veľmi dobre, verím, že sa budeme len zlepšovať.”
Sdielať článok

Zimná liga U10 v Pomlé: Stupava víťazí, Šamorín obsadzuje 2. a 3. miesto!

V sobotu 23. marca sa na malej umelej tráve v Pomlé odohralo 4. kolo Zimnej ligy U10, ktorá priniesla napínavé súboje a skvelé futbalové zážitky.